Централізована районна бактеріологічна лабораторія

Контактна інформація

Централізована районна бактеріологічна лабораторія знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Тростянецька, буд. 8д.

Телефон (044) 560-10-86 | Email info@darncrp.kiev.ua

Послуги лабораторії

— на кишкові інфекції – ( сальмонели, шигели, ешеріхії, стафілокок ), ієрсинії, кампілобактерії, холеру.

— на крапельні інфекції : дифтерію, кашлюк, менінгокок, стафілокок.

— клінічний матеріал в т.ч.- дисбактеріоз, дослідження жовчі, сечі, мокроти, жіночого молока, крові, зіва, носа, сок простати, відділяєме жіночих статевих органів,ока, вух.

Біоматеріал  на дифтерію, кишкові інфекції  приймається щоденно з 800- до 18-00, в суботу 9-00 до 13-30.

На кашлюк понеділок (вівторок), п’ятниця (субота) з 8-00 до 12-00, співробітниками баклабораторії.

Біоматеріал (жовч, кров,сеча та інші) на мікрофлору та визначення чутливості збудників до антибіотиків — понеділок, вівторок, середа з 9-00 до 14-00.

Біоматеріал на на стафілокок (виділення з носу) – понеділок з 9-00 до 15-00.

Біоматеріал на дисбактеріоз кишковий — понеділок, вівторок, середа з 9-00 до 11-00.

  • збирати матеріал до початку антибактеріальної терапії або коли вміст введеного в організм препарату стає мінімальним ( звичайно перед введенням наступної дози антибіотика ) ;
  • збирати матеріал безпосередньо з вогнища інфекції або досліджувати біопроби, які відображають запальний процес у тих чи інших органах ( наприклад, бронхіальний секрет при пневмоніях, сечу при урологічних інфекціях );
  • додержуватись асептики із запобіганням контамінації проб сторонньою флорою;
  • використовувати стерильні ватні тампони (для виділень із ран, мазків зі слизових оболонок, очей, вух, носу, зіву, церві кального каналу, піхви), які треба відразу занурювати у транспортні середовища (при не змозі негайної доставки!), шприци

    (для крові, гною, ексудатів), лабораторний посуд (для мокроти, сечі, фекалій);

  • кількість матеріалу повинна бути достатньою для проведення досліджень;
  • транспортувати нативний матеріал у лабораторію необхідно в максимально короткий строк ( для більшості зразків не більше 1,5-2 години,  матеріал із ран та кров доставляти негайно !!!).
  • матеріал для мікробіологічних досліджень транспортується в спеціальних біксах, пеналах, шприцах (кінчик закривається стерильною пробкою) для забезпечення вимог санепідрежиму, зокрема інфікування навколишнього середовища.

Харкотиння – матеріал збирається натщесерце  вранці під час кашлю в стерильну банку з бусами після того, як хворі чистять зуби та промивають ротову порожнину кип’яченою водою. Якщо мокрота відходить погано, з вечора пацієнту призначають муколітики. Строки доставки в лабораторію не повинні перевищувати 1,5-2 години від моменту його отримання (допускається зберігання в холодильнику не більше 6 годин ).

Мікробіологічне дослідження сечі потрібно проводити до початку антибактеріальної терапії. Необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів ( миття з милом або м’яким детергентом).

Збирають середню порцію випущеної сечі (першу порцію спускають геть) у кількості 3-5 мл у стерильний посуд і використовують її для культуральної діагностики і кількісної оцінки засіменіння сечі.

За 1-3 доби до взяття проби хворі повинні знаходитись на дієті з виключенням продуктів харчування, які підсилюють бродіння в кишечнику, а також алкоголь, антимікробні препарати. Від моменту останнього прийняття їжі до взяття матеріалу повинно пройти не менше 8-10 годин.

У лабораторію доставляється свіжевиділений кал у теплому вигляді, зібраний у стерильний скляний чи пластиковий, бажано прозорий, посуд із декількох ділянок у кількості 10-15 грам.

Робочі години

ПОНЕДІЛОК 09:00-17:00
ВІВТОРОК 09:00-17:00
СЕРЕДА 09:00-17:00
ЧЕТВЕР 09:00-17:00
П'ЯТНИЦЯ 09:00-17:00
СУБОТА Вихідний
НЕДІЛЯ Вихідний

Записатися на прийом

Завантаження...

Керівник лабораторії та персонал

Потужна команда, яка працює для вашого здоров'я

Бактеріологічна лабораторія здійснює дослідження біологічного матеріалу (крові, спинно-мозкової рідини, мокротиння, промивних вод бронхів, сечі, виділень з ран, абсцессів та ін., виділень зі статевих органів, виділень з очей, ротової порожнини, ротоглотки та носу, випорожнень, блювотних мас, жовчі та секційного матеріалу) з виділенням та ідентифікацією наступних мікроорганізмів: родів Staphylococcus, Streptococcus,  Meningococcus, Corynebacterium, Bordetella; родин Enterobacteriaceae, Pseudomonadaceae,  Pasteurellaceae; грибів роду Candida та інших збудників бактеріальних інфекцій.

Проводить бактеріологічні дослідження на дисбактеріоз кишечника; визначення чутливості культур мікроорганізмів до хіміотерапевтичних  препаратів; профілактичні дослідження на носійство золотистого стафілококу та збудників кишкових інфекцій.

Здійснює бактеріологічний контроль стерильності виробів медичного призначення, інструментарію після стерилізації, діагностичних імунобіологічних препаратів, лікарських засобів та інших об’єктів; бактеріологічні дослідження харчових продуктів, води питної, води відкритих водоймищ, грунту, парфумерно-косметичних виробів тощо на відповідність вимогам нормативної документації; визначення мікробіологічної чистоти нестерильних лікарських засобів, косметичних виробів і засобів побутової хімії; виявлення бактеріального забруднення середовища життєдіяльності людини методом змивів; визначення бактеріального забруднення повітря  закритих приміщень.

Записатися на прийом до лікаря можна за телефоном (044) 560-76-72