Кабінет ендокринолога

Контактна інформація

Кабінет ендокринолога знаходиться на 1-му поверху нашого центру.

Виклик (044) 560-76-72 | Email info@darncrp.kiev.ua

Послуги кабінету

Якщо у Вас надмірна вага або хтось з родичів хворіє на ендокринні захворювання, але якщо без помітної причини Ви  

 • схудли або погладшали, з’явилась сухість в роті, спрага, стали частіше відчувати позиви до сечовиділення;

 • почали швидше втомлюватися, з’явилася підвищена роздратованість, емоційна мобільність;

 • погано переносите холод або спекоту;

 • помічаєте появу набряків, сухість шкіри;

 • часто бувають тремтіння в руках або тілі;

 • часто турбують серцебиття, турбує пітливість, підвищений апетит;

 • з’явився дискомфорт, біль на передній поверхні шиї, «клубок» в горлі;

 • почало випадати волосся на голові або надмірно рости у жінок над верхньою губою, підборідді, стегнах, по білій лінії живота, навколо сосків, з’явилася вугрова висипка, «розтяжки» на шкірі стегон, грудей рожевого, бордового або фіолетового кольору;

 • порушився сон, з’явилася сонливість.

 1. Діагностика, лікування, профілактика захворювань щитовидної залози (аутоімунний тиреоідіт, підгострий тиреоідіт, вузловий зоб, дифузний зоб, гіпотиреоз, тиреотоксикоз).

 2. Рання діагностика, лікування та профілактика цукрового діабету та його ускладнень в команді з висококваліфікованими спеціалістами: неврологом, окулістом, кардіологом з використовуванням сучасних методів лабораторної та інструментальної діагностики. Підбір ефективних цукорзнижуючих препаратів, в тому числі, інсуліну. Навчання пацієнтів самоконтролю, надання  рекомендацій з дієтичного харчування.

 3. Лікування ожиріння , встановлення причини  надмірної маси тіла, діагностика, лікування , а також профілактика ускладнень ожиріння(серед яких цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, порушення менструального циклу, безпліддя).

 4. Діагностика та лікування захворювань гіпоталамо-гіпофізарної системи (гіпоталамічний синдром, гіперпролактинемія, нецукровий діабет та інші).

 5. Діагностика та лікування захворювань паращитовидних залоз (гіпопаратиреоз, гіперпаратиреоз).

 6. Діагностика та лікування захворювань наднирників (хвороба Адисона –  хронічна надниркова недостатність), феохромоцитома, первинний гіперальдостеронізм та інші).

 7. Профілактика, лікування та діагностика остеопорозу — німої епідемії нашого століття, яка за своїй медико-соціальній актуальності займає 3 місце після серцево-судинних захворювань і цукрового діабету завдяки високому ризику виникнення остеопоротичних переломів, які призводять до інвалідізації та суттєво впливати на тривалість життя.

 8. Спільно з гінекологом та урологом діагностика ендокринного безпліддя та порушень менструального циклу у жінок, діагностика і лікування гіперандрогенії у жінок та гінекомастії у чоловіків.

Записатися на прийом

Завантаження...

Керівник кабінету та персонал

Потужна команда, яка працює для вашого здоров'я

Ендокринні артеріальні гіпертензії.

• Артеріальні гіпертензії при патології надниркових залоз і щитоподібної залози

Не менше половини усіх випадків ендокринних гіпертензій припадає на надниркові артеріальні гіпертензії.Артеріальні гіпертензії при патології наднирків складають до 5% усіх артеріальних гіпертензій (за даними спеціалізованих клінік – до 12-15%) і розвиваються в результаті гіпертензивного ефекту ряду гормонів. Причиною артеріальної гіпертонії можуть бути захворювання надниркових залоз, пов’язані з формування пухлин, які виробляють гормони. Ці гормони викликають підвищення артеріального тиску (АТ) і можуть протікати під “маскою” гіпертонічної хвороби. Ці ендокринні вторинні форми артеріальної гіпертонії часто виникають у осіб молодого віку, відрізняються важкою течією, лікування медикаментами часто буває малоефективним.

У таких випадках важливо діагностувати первинний гіперальдостеронізм (синдром Кона) – пухлина наднирків, яка секретує гормон Альдостерон. Альдостерон затримує натрій в організмі, підвищує АТ. При цьому часто надмірно виводиться калій, що часто призводить до характерних симптомів: пацієнти скаржаться на м’язову слабкість, судоми в м’язах рук і ніг, почастішання сечовиділення, особливо вночі.
Причиною артеріальної гіпертонії може бути також інша пухлина наднирків – феохромоцитома, яка секретує катехоламіни. При цьому артеріальна гіпертонія набуває кризового характеру.

• Артеріальна гіпертензія при ендокринопатіях щитоподібної залози зустрічається як при гіпертиреозі, так і при гіпотиреозі.

Гіпертиреоз. Характерні ознаки гіпертиреозу – збільшені ЧСС і серцевий викид переважно ізольована систолічна артеріальна гіпертензія з низькою (нормальним) діастолою АТ. Вважають, що підвищення діастоли АТ при гіпертиреозі – ознака іншого захворювання, що супроводжується артеріальною гіпертензією чи ознака гіпертонічної хвороби.

Гіпотиреоз. Характерна ознака гіпотиреозу – висока діастола АТ. Інші прояви з боку ССС – зменшення ЧСС і серцевого викиду.
У обох випадках для уточнення діагнозу потрібне визначення функцій щитоподібної залози.

• Артеріальна гіпертензія при розладах ендокринної функції гіпоталамо-гіпофізарної системи. Найбільше клінічне значення має артеріальна гіпертензія, що розвивається при значному і тривалому збільшенні в крові АДГ і АКТГ.

Ці захворювання дуже важливо своєчасно виявляти, оскільки лікувати їх необхідно спільно з ендокринологом – передусім нормалізувати гормональні відхилення як головну причину артеріальної гіпертонії, що приводить до нормалізації АТ і одужанню пацієнта. Діагностика захворювань проводиться в умовах спеціалізованого відділення, де досліджують гормони, проводять дослідження томографії наднирків, УЗД щитоподібної залози, а за необхідності – і інші методи дослідження.

Записатися на прийом до лікаря можна за телефоном (044) 560-76-72